Popis
Neoriginální mop pro robotický vysavač Ecovacs Deebot Ozmo T8. Balení obsahuje 1 kus. Lze prát do 60° C.
Jak vyprat mikrovláknový mop?
Abychom mohli mikroválknové mopy používat co nejdéle a udrželi jejich funkčnost, musíme dodržovat základní pravidla a postupovat ideálně podle návodu výrobce.Mikrovláknové mopy a utěrky můžeme prát v ruce, v některých případech i v pračce.
Nikdy nepoužívejte aviváž ani přípravky na bělení prádla
perte na nízkou teplotu (ideálně dle hodnoty uvedené na mopu / utěrce)
neperte společně s přírodními materiály
nepoužívejte ždímání
nepoužívejte sušičku prádla
mikrovlákno nežehlete!
Praní mopů v ruce
Toto je nejjednodušší a nejšetrnější cesta. Napusťte si vlažnou vodu a mop do ní ponořte. Můžete použít speciální prací prostředek, určený pro mikrovláknové materiály nebo mýdlo – třeba jádrové mýdlo s jelenem.Silně znečistěný mop můžete nechat v roztoku chvíli odmočit – zhruba 5 minut. Pak mikrovlákno jemně promněte a propláchněte. Při silném znečistění proces opakujte.Po vyprání vodu z matriálu vymačkejte, neždímejte kroucením, aby vlákna nepraskala. Před pověšením na šňůru materiál důkladně protřepejte. Schnout jej nechejte při pokojové teplotě, nedávejte na horké topení ani do sušičky.
Praní mikrovláknových mopů v pračce
Opět nepoužívejte při praní mikrovláknových mopů v pračce žádné aviváže, bělidla či změkčovače vody. Můžete použít speciální prací prášek na mikrovlákna, nebo mýdlové prací roztoky (třeba prací gely Jelen). Ale můžete prát jen v čisté vodě, mikrovláknové mopy a utěrky vyperete i tak.V pračce neperte najednou výrobky s mikrovlákna s žádným dalším prádlem, ze kterého by se mohly uvolňovat vlákna – hlavně vynechte přírodní materiály. Můžete je prát s jinou syntetikou. Pozor na zipy a suché zipy. Můžou poškodit tkaninu.Nastavte program na jemnou syntetiku nebo vlnu s teplotou do 40°C. Při silném znečištění můžete použít předpírku. Nepoužívejte ždímání, nebo použijte nejmenší možné otáčky.Hned po dokončení pracího cyklu mop či utěrku pověste na šňůru k uschnutí.